.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA PLAKAT FESTIWALU FAMA 2012

Zapraszamy do udziału w konkursie, którego celem jest wybór plakatu promującego festiwal 42. FAMA - Międzynarodowy Kampus Artystyczny (Świnoujście, 13-26 sierpnia 2012). Nagroda główna to 3000 zł i zaproszenie do Świnoujścia. Zwycięski plakat towarzyszyć będzie ogólnopolskiej kampanii promocyjnej Famy. Na projekty czekamy do 13 lutego 2012 roku.

Przeczytaj regulamin konkursu i pamiętaj o wypełnieniu załączników:

 
.
17 SIERPNIA | środa | PROGRAM

Plener, ul. J. Piłsudskiego - Promenada
16:00 EKOART PROJEKT | Prezenty od natury – grupa reFresz | PK

Plaża, wejście przy smażalni Gryf
17:00 FAMA DZIECIOM | Politechnika Radomska – Budowanie napisu FAMA | PT

Promenada, przy Muszli Koncertowej
17:00 FAMA UDOMOWIONA | Intro – grupa Patefon | PK

Muszla Koncertowa
18:00 KONCERT INAUGURACYJNY – oJ taM, Element Dekoracyjny Miasta, Unknown Quartet | PK

Promenada, przy smażalni Gryf
19:00 BBoying Show – Sinior Non Skillz | PK


Jazz Club SCENA | Centrala
23:00 LUDOJAD – koncert | WN
00:30 Wieczór klubowy – DJ Chilli Zwierz | SP


INFORMACJE O WYDARZENIACH

EKOART PROJEKT – grupa reFresz
Ideą działań jest poszerzenie świadomości mieszkańców Świnoujścia oraz turystów przebywających na terenie miasta na temat roli otaczającej ich przestrzeni. Ludzie na co dzień nie zwracają uwagi na wybory, jakich dokonują i nie zdają sobie sprawy, jak bardzo wpływają one na kształt rzeczywistości, w której funkcjonują. Mieszkańcy oddziałują na środowisko, ale w reakcji zwrotnej ono determinuje sposób ich funkcjonowania. Chcemy im więc uświadomić, jak wiele mogą zdziałać dla samych siebie, jeśli tylko zdobędą się na głębszą refleksję i zmienią się na lepsze. Projekt ma mieć charakter zarówno ekologiczny, uwrażliwiający mieszkańców na kwestie związane z dbałością o środowisko przyrodnicze, jak i społeczny, zwracający uwagę na kształt środowiska lokalnego. Poprzez zaangażowanie do jego realizacji uczestników FAMY nie będzie pozbawiony walorów artystycznych, które to wzbogacą również estetyczny aspekt prowadzonych działań.

FAMA UDOMOWIONA – grupa Patefon
FAMA – (famus gitus) wysoce interdyscyplinarny gatunek z rodziny festivales; pomimo wieloletnich starań, wciąż pozostaje gatunkiem nieoswojonym. Występuje okresowo na terenie Świnoujścia (53°54'28 N 14°14'51 E , Polska). W ostatnich latach daje się obserwować postępujące udomowienie Famy oraz tendencje do krzyżowania się z gatunkiem Lama udomowiona (lama glama). Wybrane, obserwowalne (szczególnie w sierpniu), symptomy udomowienia Famy, na które warto zwrócić uwagę: otwartość na interakcje z przypadkowymi odbiorcami nieprzypadkowej sztuki; przedsięwzięcia artystyczne organizowane w przestrzeni miejskiej, w niecodziennych lokalizacjach, na ulicach, targach, w sklepach; działania animacyjne, angażujące uczestników Festiwalu i mieszkańców Świnoujścia; bliskie spotkania z tajemniczą Lamą.

oJ taM
Zaczęło się od duetu. Połączył ich taniec, później wspólne rejsy. 10 listopada 2005 roku w Tawernie Port w Częstochowie ze swoim pierwszym koncertem wystąpili: Justyna Rodasik – skrzypaczka i wokalistka oraz Marek Mazurski – wokalista i gitarzysta. Ich balladowo-akustyczne granie podbiło serca wielu słuchaczy i zaowocowało wieloma nagrodami na festiwalach piosenki żeglarskiej. Skład: Marek Mazurski – gitara, instrumenty klawiszowe, wokal; Justyna Rodasik – skrzypce, wokal; Jolanta Gacka – skrzypce, wokal; Jacek Kądziołka – bas. ojtam.pl

Element Dekoracyjny Miasta
Muzyczny kolektyw powstały w Szczecinku w okolicy kwietnia 2008. Wtedy do lokalnego zespołu hip-hopowego Trd Squad dołączyło kilku instrumentalistów: Rysiek Brzeziński, Bartek Wołyniec i Marcin Lipinski. Styl muzyczny Elementów to fuzja rapu z reggae, funkiem, rockiem i afrobeatem. Stworzona w ten sposób mieszanka zadowala każde ucho. Kompozycje grupy charakteryzuje duża rozbieżność stylistyczna: niektóre mają pazur jak Rage Against the Machine, inne z kolei charakteryzuje luźny reggae'owy charakter. Skład: Rysiek Brzeziński – perkusja; Andrzej Hardie-Douglas – gitara; Arek Huk – wokal; Marcin Lipinski – bas; Paweł Kosiński – perkusjonalia, elektronika; Daniel Kulczyński – wokal; Wojtek Orłowski – gitara; Kamil Rodziewicz – trąbka; Patryk Rymkiewicz – trąbka. myspace.com/elementdekoracyjnymiasta

Unknown Quartet
Unknown Quartet to istniejący od około roku zespół grający muzykę z pogranicza jazzu, fusion, nu-jazzu oraz muzyki ambient. Grupa wykonuje autorskie kompozycje. Unknown Quartet powstał z potrzeby grania takiego, a nie innego w składzie takim, a nie innym: Michał Ciesielski – piano, Maciej Milewski – gitara,  Michał Górecki – bas, Jacek Prościński – perkusja. myspace.com/unknownquartet

LUDOJAD
Grupa reprezentuje świnoujską scenę muzyczną. Można wręcz powiedzieć, że skupia ona w sobie to, co w świnoujskiej scenie muzycznej jest najlepsze. Ludojad jest młody i przystojny, urodził się wiosną 2010 i gra do dzisiaj. Zespół już w momencie swojego powstania – był legendą. Muzycy mogą być znani z takich formacji, jak: Statek Kosmiczny Gniazdo Konia, Budowa, Popend, Ząb Czasu, Jamajsky Natural, Wind Mark Trio. Jesienią 2010 Ludojad pojawił się w analogowym studiu inżyniera Maćka Cieślaka, gdzie w półtora dnia zarejestrował 20 kompozycji i w ten sposób ustanowił nowy rekord płodności muzycznej. Nagrany materiał być może zostanie kiedyś wydany. Ludojad pożera ludzi wyrafinowanymi dźwiękami z pogranicza jazzu, techno i rumuńskiej muzyki ludowej. Inteligentna zabawa konwencją powoduje, że widownia godzi się na pożarcie, wpada w trans i podryguje wesoło. We wszystkie swoje improwizowane koncerty Ludojad wkłada maksimum serca, trochę jodu i świeżą bałtycką bryzę. Skład: Przemysław Beleć (Bele) – bas, Ryszard Kadłubiec (Mr Ricardo) – perkusja, Paweł Wdziękoński (MC Mewa) – głos, samplery, Krystian Sachryń (Siniore Lodo) – drumle, Piotr Ciechowski (Kjaczjo) – saksofony, Marek Pędziwiatr (PJ Wind) – piano. www.myspace.com/theludojads
 
2011/06/08
MASZ CZAS DO 30 CZERWCA
 
 
Przypominamy, że już wkrótce zakończymy nabór zgłoszeń do udziału w festiwalu Fama. Czekamy na muzyków, wokalistów, aktorów, plastyków, fotografów, filmowców, tancerzy, kabarety, teatry, literatów, krytyków sztuki, radiowców oraz animatorów kultury i osoby zainteresowane realizacją wydarzeń artystycznych. Przypominamy też o Konkursie Trójząb Neptuna na najlepszy interdyscyplinarny projekt festiwalu.
 
Zakwalifikowane osoby/grupy wezmą udział w warsztatach artystycznych, zaprezentują swój dotychczasowy dorobek i będą miały szansę walczyć o festiwalowe nagrody. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie i obiad.
 
Zanim zaczniesz się pakować, wyślij nam swoje zgłoszenie! 
2011/03/30

FAMA UDOMOWIONA

FAMA – (famus gitus) wysoce interdyscyplinarny gatunek z rodziny festivales; pomimo wieloletnich starań, wciąż pozostaje gatunkiem nieoswojonym. Występuje okresowo na terenie Świnoujścia (53°54'28″N  14°14'51″E , Polska).


W ostatnich latach daje się obserwować postępujące udomowienie Famy oraz tendencje do krzyżowania się z gatunkiem Lama udomowiona (lama glama).

 
Wybrane, obserwowalne (szczególnie w sierpniu), symptomy udomowienia Famy, na które warto zwrócić uwagę:
*Otwartość na interakcje z przypadkowymi odbiorcami nieprzypadkowej sztuki.
*Przedsięwzięcia artystyczne organizowane w przestrzeni miejskiej, w niecodziennych lokalizacjach, na ulicach, targach, w sklepach.
*Działania animacyjne, angażujące uczestników Festiwalu i mieszkańców Świnoujścia.
*Bliskie spotkania z tajemniczą Lamą.


POZNAJ LAMĘ!

 

To już trzecia edycja zadania, rozwijanego co roku i realizowanego z sukcesem podczas Famy. Dotychczasowe doświadczenia wykazały potrzebę realizacji wydarzeń w przestrzeni miasta, aktywizujących mieszkańców Świnoujścia w kierunku czynnego udziału w wydarzeniach artystycznych. Ideą projektu jest objęcie działaniami artystycznymi alternatywnych przestrzeni miasta: innych niż sale widowiskowe, koncertowe, kluby czy promenada. Zaplanowane wydarzenia będą realizowane w takich miejscach, jak: miejskie osiedla, targi, sklepy osiedlowe, wybrzeże koło przystani promowej etc. Wszystkie wydarzenie będą realizowane jako działania otwarte na przypadkowego odbiorcę.

Zaplanowane działania: gra miejska, ulica famy, supermarket poezji, poezja do kotleta, akcje happeningowe oraz finał projektu. Szczegóły w dziale sekcje i projekty.


 
.
16 SIERPNIA | wtorek | PROGRAM
 

MDK, Galeria Art
18: 00 Konferencja prasowa | PT

Promenada, przy smażalni Gryf
19:00 BBoying Show – Sinior Non Skillz | PK

 
Jazz Club SCENA | Centrala
22:00 UNKNOWN QUARTET – koncert | SP
00:00 Wieczór klubowy - Boom Bap Nite vol. 2 | Marek 'STUDENT A' Pędziwiatr | PT

 
Tegoroczny festiwal otwieramy konferencją prasową. We wtorek o godz. 18:00 czekamy na wszystkich zainteresowanych przebiegiem Famy w Galerii Art Miejskiego Domu Kultury. Wieczorem spotkamy się na koncercie jazzowego Unknown Quartet – Jazz Club Scena, godz. 22:00.
 
Unknown Quartet to istniejący od około roku zespół grający muzykę z pogranicza jazzu, fusion, nu-jazzu oraz muzyki ambient. Grupa wykonuje autorskie kompozycje. Unknown Quartet powstał z potrzeby grania takiego, a nie innego w składzie takim, a nie innym: Michał Ciesielski – piano, Maciej Milewski – gitara,  Michał Górecki – bas, Jacek Prościński – perkusja. myspace.com/unknownquartet

 
.
Świnoujście, 27 sierpnia 2011
WERDYKT

Jury festiwalu 41. FAMA. Międzynarodowy Kampus Artystyczny, w składzie: Darek Foks, Janusz Grzywacz, Emil Kępski, Adam Klocek, Alicja Sawicka, Katarzyna Wolnik-Sayna – postanowiło przyznać następujące Nagrody i Wyróżnienia:

Tytuły HONOROWEGO LAUREATA FESTIWALU, za wysoki poziom swoich prezentacji, otrzymują:
w kategorii teatr: Teatr Improwizowany Klancyk,
w kategorii muzyka: Bydgoszcz Klezmer Band, Funky Carnivale, Good Revision, Camero Cat, Frument Project, Unknown Quartet,
w kategorii wokaliści: Kinga Szyc, Agata Jankowiak, Adam Jaroszyński,
w kategorii sztuki plastyczne: Szymon Piasta, Magdalena Sawicka, grupa Kuku Kuku, w składzie: Katarzyna Kukuła, Agata Kus,
w kategorii film: Cezary Klaiber za film „Recycling”, Małgorzata Goliszewska za film „Ubierz mnie”,
w kategorii dziennikarz: Tomasz Płomiński, Martyna Kolemba,
w kategorii grupy artystyczne: grupa ReFRESZ za „Ekoart Projekt”,
w kategorii najbardziej aktywny uczestnik festiwalu: studenci Wydziału Sztuki Uniwersytetu w Dniepropietrowsku, grupa Sinior Skład Family, Marek Pędziwiatr,
w kategorii sztuki magiczne: Marta Julia Jasińska Iluzjonistka.

NAGRODĘ ORGANIZATORA, za pozytywny wkład w procesy organizacyjne festiwalu, ufundowaną przez byłych i obecnych dyrektorów, w wysokości 1000 zł, otrzymują:
Karolina Falkiewicz i Łukasz Bujanowski.

NAGRODĘ LAMELAT FAMY, przyznawaną za popularyzację artystycznych inicjatyw Famy wśród mieszkańców Świnoujścia, ufundowaną przez firmy świnoujskie oraz równorzędne nagrody w wysokości 500 zł, otrzymują ex aequo:
grupa Tektura i Wojtek Skowron.

NAGRODĘ IM. MARKA KASZA, dla najlepszego dziennikarza festiwalu oraz równorzędne nagrody w wysokości 1000 zł, otrzymują ex aequo:
Joanna Figarska i Magdalena Zięba – Kierownice gazety „Famazine”

NAGRODĘ IM. MARIANA REDWANA, przyznawaną za poziom prezentowanych tekstów i całokształt prac związanych z literaturą na festiwalu, ufundowaną przez przyjaciół Patrona Nagrody, oraz równorzędne nagrody w wysokości 1000 zł, otrzymują ex aequo:
Karolina Iwańczyk i Marta Marciniak

NAGRODĘ IM. ANDRZEJA JAKÓBCA dla najlepszej grupy jazzowej, w wysokości 2000 zł, otrzymuje:
zespół Omnivore

NAGRODĘ w kategorii SZTUKI SCENICZNE, w wysokości 1000 zł, otrzymuje:
Teatr Glósoli za spektakl „Zabawy osiedlowe”

NAGRODĘ w kategorii MUZYKA, w wysokości 1000 zł, otrzymuje:
zespół Aiodine

NAGRODĘ w kategorii SZTUKI WIZUALNE „POSZERZONE”, w wysokości 1000 zł, otrzymują:
realizatorzy projektu „Foto-Baje”.

NAGRODĘ IM. MAXA SZOCA, za nieszablonową i kreatywną postawę artystyczną, oraz równorzędne nagrody w wysokości 1000 zł, otrzymują ex aequo:
Zbyszek Kowalczyk
grupa Patefon za projekt „Fama Udomowiona”.

NAGRODĘ TRYTON, ufundowaną przez Prezydenta Miasta Świnoujście, oraz równorzędne nagrody w wysokości 3000 zł, otrzymują ex aequo:
za najlepszą kreację zbiorową – grupa z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu za projekt „Poduszkowiec”
oraz – dla największej osobowości artystycznej festiwalu – zespół Clock Machine.
 
.
18 SIERPNIA | czwartek | PROGRAM

Plaża, wejście przy smażalni Gryf
10:00 FAMA DZIECIOM | Politechnika Radomska – zabawy dla dzieci | PT

Targ, ul. Grunwaldzka
11:00 FAMA UDOMOWIONA | Sztuka na sprzedaż – grupa Patefon | PK

Plener, ul. J. Piłsudskiego
13:00 EKOART PROJEKT | Głos ziemi - grupa reFresz | PK

MDK, sala widowiskowa
18:00 Polski Teatr w Moskwie Eugeniusza Ławreńczuka – spektakl ETIUDY | PK
20:00 Marta Julia Jasińska – ILUZJONISTKA | PK

Promenada, przy Muszli Koncertowej
18:30 NARRATOR – wystąpienie publiczne | Karol Grabiec | PK

Promenada, przy smażalni Gryf
19:00 BBoying Show – Sinior Non Skillz | PK

Jazz Club SCENA | Centrala
22:00 NIWEA – koncert | WN
00:00 Wieczór klubowy – DJ Chilli Zwierz | PK

INFORMACJE O WYDARZENIACH

Polski Teatr w Moskwie Eugeniusza Ławreńczuka – spektakl ETIUDY
Teatr został zarejestrowany w Moskwie w roku 2004. Wcześniej – nie był jednostką prawną, chociaż prowadził aktywną działalność. Pierwsza premiera – „Śnieg” wg St. Przybyszewskiego (2003) spotkała się z bardzo dobrą opinią recenzentów rosyjskich i przedstawicieli Ambasady RP w Moskwie. W 2004 roku Teatr został odznaczony złotym medalem na wystawie „Scena Rosji”.  W tym samym roku przeprowadzilił warsztaty teatralne, uczestnikami których byli aktorzy moskiewskich teatrów i studenci wyższych uczelni teatralnych, a spektakl „Śnieg” odwiedził miasta Polski, Rosji i Ukrainy. Kolejne premiery to „Iwona, księżniczka Burgunda”, „Zmierzch Zachodu” i „Tango”. Spektakle były prezentowane z powodzeniem w Polsce, Rosji i Niemczech. Założycielem  Teatru jest Eugeniusz Ławreńczuk – absolwent Rosyjskiej Akademii Sztuki Teatralnej (GITIS), który pracuje jako reżyser w Moskwie, Lwowie, Tomsku, Odesie i Hannoverze, kierownik artystyczny International Theatre Centre (w Moskwie) i Szkoły Gry Aktorskiej i Reżyserii w Moskwie, Laureat Międzynarodowych festiwali i konkursów. Aktorzy to absolwenci wyższych uczelni teatralnych i  artyści moskiewskich teatrów (m.in. Teatr Na Tagance, Teatr Romana Wiktiuka), którzy w większości  mają polskie pochodzenie. Polski Teatr w Moskwie Eugeniusza Ławreńczuka, będąc jedyną zawodową polskojęzyczną placówką teatralną poza granicami kraju, stanowczo  przeciwstawia się jakimkolwiek formatom polonijnym.

Etiuda – produkt, wstępny rysunek, szkic, który może służyć jako część całości. Etiuda – opowiadanie przedstawione na scenie przez jedną osobę lub grupę osób korzystających z gestów, muzyki, abrakadabry. Najczęściej etiuda rodzi się z improwizacji. Czasami z jednej etiudy rodzi się cały spektakl. PTwM przywiązuje wielką wagę do działań szkoleniowych – treningów, których celem jest wyzwolenie ciała aktora, odnalezienie sposobu istnienia aktorów na scenie. Autorami etiud najczęściej są sami aktorzy.

Marta Julia Jasińska – ILUZJONISTKA
W szkole podstawowej i gimnazjum występowała jako wokalistka i uprawiała wyczynowo akrobatykę sportową. Kiedy poszła do dwujęzycznego liceum z językiem hiszpańskim, musiała porzucić codzienne treningi, a presję związaną z dwujęzyczną maturą wyładowywała w nowej pasji, żonglowaniu. Jest jedyną kobietą w Polsce, która potrafi wyrzucić sześć i siedem piłek w powietrze. Później trafiła do Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej oraz do Studia Pantomimy w warszawskim Teatrze na Woli. Któregoś dnia pojechała na Kongres Iluzjonistów w Łodzi i stwierdziła, że sztuka iluzji to to, co chce robić w życiu. Dziś jest członkinią Krajowego Klubu Iluzjonistów, występuje zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych ze swoim programem iluzji komediowej, czyli sztuczek magicznych wykonywanych w wesołej, angażującej publiczność konwencji. Jest jedyną kobietą w Polsce, która łączy sztukę iluzji, komedię, sztukę cyrkową i pantomimę podczas jednego pokazu.

NIWEA
Duet Wojciech Bąkowski – teksty, muzyka | Dawid Szczęsny – muzyka, produkcja. Artyści robią performerską anty-rzeźbę z braku, z dziury po ich obecności – to puste miejsce po nich, jak powietrze, wypełnia muzyka i tekst. Już ostatnie koncerty zespołu przynosiły nowe wrażenia, konwencja okrzepła i zaczęła przeobrażać się w minimalistyczny spektakl, w którym pojawianie się światła, dźwięku lub słów jest równie istotne jak ich znikanie. Ta skontrastowana, zrównoważona, czarno-biała estetyka idzie teraz w jedną radykalną stronę – ku pustce. NIWEA gasi światło, znika, po to by wyraźniej było widać rzeczy główne („Robię że nie ma nic, ale są takie głosy że się nie da znieść”). Teksty Bąkowskiego także lokują się w abstrakcyjnej przestrzeni, której granice odbiorca wyznacza sobie sam. Szczątkowe frazy o ulotnym znaczeniu przypominają przedmioty wirujące bez grawitacji („Nie ma że ci się nie podoba, masz się skupiać, masz wąchaj…”). Każdy musi tutaj sam dla siebie ulepić jakiś sens, albo wyłączyć gramofon, czy wyjść z koncertu, zapalić światło. Szczęsny opiera swoje podkłady na prostych bitach i melodiach, z precyzją chirurga buduje surowe kształty chwytliwych, jakby na przekór egzystencjalnej dramaturgii, piosenek. NIWEA idzie brawurowo w stronę śmiertelnie poważnego kabaretu, w którym teatralna blaga i prawda balansują w odpowiednich proporcjach, czyli prawie nie do wytrzymania. NIWEA wymaga wiernych, niczym kościół. Ceremonia jest dostępna tylko pokrewnym duszom. www.myspace.com/niwea

Wojciech Bąkowski – Jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów pokolenia, pisał o nim „New York Times”, „The Times”, zaproszono go na międzynarodową wystawę „Younger Than Jesus”  w New Museum (Nowy Jork), w 2009 roku otrzymał główną nagrodę „Spojrzenia Views” za całokształt twórczości, a w roku 2010 – Paszport Polityki w kategorii: Sztuki Wizualne za "nadanie nowego, ciekawego sensu pojęciu artysta multimedialny". W kręgu jego działań artystycznych jest film animowany, audio performance, rysunek, grafika, post-rap.

Dawid Szczęsny – Artysta dźwięku, wydaje i występuje w Polsce i za granicą. Uznawany za największa nadzieję polskiej elektroniki. W 2010 roku nakładem avant-jazzowej wytworni Porter Records (USA) ukazał sie jego kolejny solowy album “The Luxated Symmetry”. W 2003 r. był jedynym przedstawicielem Polski w edycji Red Bull Music Academy. Muzyka Dawida Szczęsnego to nowoczesna forma samplingu, która służy artyście jako narzędzie reaktywujące brzmienia eksperymentalnej muzyki elektronicznej z lat 60, czy freejazzu. Obecnie artysta eksperymentuje z syntezatorami analogowymi i instrumentami.
 
2011/03/02

FOTO-BAJE - NABÓR OSÓB DO REALIZACJI PROJEKTU

Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń i udziału w dwóch cyklach warsztatowych: fotograficznym i literackim, które odbędą się podczas tegorocznej FAMY w Świnoujściu.

Grupa literacka, prowadzona przez Michała Zabłockiego napisze wspólnie cykl bajek dla dzieci. Natomiast grupa fotograficzna, prowadzona przez Tomka Sikorę stworzy cykl inscenizowanych fotografii, stanowiących ilustracje zainspirowane poszczególnymi bajkami. W wyniku tej współpracy narodzi się materiał fotograficzno-literacki, który zostanie opublikowany w formie książki dla dzieci i kalendarza. Zamierzamy dystrybuować je bezpłatnie między innymi w szpitalach i hospicjach dla dzieci.

Celem projektu jest doskonalenie umiejętności pracy w zespole / pracy na „zadany” temat oraz rozwój wyobraźni i potencjału twórczego uczestników.

Udział w warsztatach i wszystkich wydarzeniach festiwalowych jest bezpłatny. Zapewniamy zakwaterowanie, obiad i sprzęt do pracy. Zapraszamy osoby pełnoletnie, studentów, osoby zainteresowane najnowszą kulturą.

Zgłoszenia oraz próbki tekstów i fotografii należy wysłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 30 czerwca 2011. Formularz do pobrania ze strony fama.org.pl.

OPIEKA ARTYSTYCZNA
Tomek Sikora – Wybitny fotograf, artysta, realizator kampanii społecznych i reklamowych dla firm z całego świata, autor ilustracji, plakatów, inicjator Galerii Bezdomnej, promującej fotografię niezależną i amatorską. Wykładowca Victoria College Melbourne, Europejskiej Akademii Fotografii. Pracuje dla czołowych agencji reklamowych świata. Publikuje limitowane edycje książek autorskich, wystawia prace na całym świecie.
Michał Zabłocki – Poeta, autor tekstów piosenek, reżyser, autor Programu Rewolucji Poetyckiej "Multipoezja", "Projekcji wierszy na murach domów", "Wierszy chodnikowych", "Wierszy pisanych online". Współpracował z Piwnicą pod Baranami, Grzegorzem Turnauem, Anną Szałapak, Beatą Rybotycką, Czesławem Mozilem. Na podstawie jego wierszy powstały takie piosenki, jak: Cichosza, Naprawdę nie dzieje się nic, Bracka, Między ciszą a ciszą, Maszyna do świerkania.


Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (Formularz Zgloszeniowy FAMA.doc)Formularz Zgloszeniowy FAMA.doc80 Kb
 
2011/07/18
KONKURS TRÓJZĄB NEPTUNA
 
Z przykrością informujemy, że z przyczyn finansowych jesteśmy zmuszeni do zrezygnowania z realizacji w tym roku Konkursu Trójząb Neptuna. Jest to dla nas tym bardziej przykre, że zgłoszenia przesłane przez kandydatów były w większości dobre lub bardzo dobre. Realizacja tego konkursu wiąże się jednak z pewnymi nakładami finansowymi, których nie jesteśmy w stanie zapewnić zgłoszonym projektom.
 
Możemy tylko wyrazić nadzieję, że praca włożona przez kandydatów w przygotowanie projektów zaowocuje w przyszłości – w innych, lepszych okolicznościach czasoprzestrzennych – wyjątkowymi wydarzeniami artystycznymi.
 
Gorąco przepraszamy i z góry dziękujemy za wyrozumiałość.
 
Alicja Sawicka
Dyrektor Programowy FAMA 2011


 
2011/03/03
KONKURS TRÓJZĄB NEPTUNA
 
Od kilku lat jedna z głównych nagród Famy (bo podzielone są głosy co do tego, co stanowi Główną Nagrodę festiwalu – Tryton czy właśnie Trójząb Neptuna) przyznawana jest w dwuetapowym postępowaniu konkursowym.
 
Do 30 czerwca możesz przysłać opis pomysłu na realizację teatralną, muzyczną, kabaretową, plastyczną, literacką (lub jakąkolwiek inną). Najważniejsze jest to, żeby twój projekt był przedsięwzięciem premierowym oraz interdyscyplinarnym – łączącym twórców różnych dziedzin.

Fama nie jest dedykowana takiej czy innej formie twórczości. Świnoujście jest miejscem spotkania i konfrontacji – ponad podziałami na to, co mądre i mądrzejsze, wysokie i niższe. Weryfikacja dokonuje się podczas festiwalu. Warto zaryzykować i zaprezentować się przed publicznością inną od tej, do której jesteś przyzwyczajony, którą spotykasz podczas wydarzeń „branżowych”, podczas festiwali dedykowanych takiej czy innej dziedzinie twórczości.  

Z nadesłanych zgłoszeń wybierzemy projekty, które będą realizowane podczas Famy przy wsparciu finansowym organizatora.  Zaprezentowane projekty będą startowały w Konkursie o Nagrodę Trójząb Neptuna.

Formularz zgłoszeniowy i Regulamin Konkursu znajdziesz na stronie festiwalu.

Nie warto zwlekać. Masz pomysł, napisałeś scenariusz, który chcesz zrealizować, ale tak się składa, że do te pory nie znalazłeś osoby, która mogłaby zagrać główną rolę. Lub halabardnika. Lub na kontrabasie. Spotkasz ich na Famie. Spędzisz niezapomniane wakacje, które wszystko zmienią. Po Famie nic już nie jest takie samo.


 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 3