.
18 SIERPNIA | czwartek | PROGRAM

Plaża, wejście przy smażalni Gryf
10:00 FAMA DZIECIOM | Politechnika Radomska – zabawy dla dzieci | PT

Targ, ul. Grunwaldzka
11:00 FAMA UDOMOWIONA | Sztuka na sprzedaż – grupa Patefon | PK

Plener, ul. J. Piłsudskiego
13:00 EKOART PROJEKT | Głos ziemi - grupa reFresz | PK

MDK, sala widowiskowa
18:00 Polski Teatr w Moskwie Eugeniusza Ławreńczuka – spektakl ETIUDY | PK
20:00 Marta Julia Jasińska – ILUZJONISTKA | PK

Promenada, przy Muszli Koncertowej
18:30 NARRATOR – wystąpienie publiczne | Karol Grabiec | PK

Promenada, przy smażalni Gryf
19:00 BBoying Show – Sinior Non Skillz | PK

Jazz Club SCENA | Centrala
22:00 NIWEA – koncert | WN
00:00 Wieczór klubowy – DJ Chilli Zwierz | PK

INFORMACJE O WYDARZENIACH

Polski Teatr w Moskwie Eugeniusza Ławreńczuka – spektakl ETIUDY
Teatr został zarejestrowany w Moskwie w roku 2004. Wcześniej – nie był jednostką prawną, chociaż prowadził aktywną działalność. Pierwsza premiera – „Śnieg” wg St. Przybyszewskiego (2003) spotkała się z bardzo dobrą opinią recenzentów rosyjskich i przedstawicieli Ambasady RP w Moskwie. W 2004 roku Teatr został odznaczony złotym medalem na wystawie „Scena Rosji”.  W tym samym roku przeprowadzilił warsztaty teatralne, uczestnikami których byli aktorzy moskiewskich teatrów i studenci wyższych uczelni teatralnych, a spektakl „Śnieg” odwiedził miasta Polski, Rosji i Ukrainy. Kolejne premiery to „Iwona, księżniczka Burgunda”, „Zmierzch Zachodu” i „Tango”. Spektakle były prezentowane z powodzeniem w Polsce, Rosji i Niemczech. Założycielem  Teatru jest Eugeniusz Ławreńczuk – absolwent Rosyjskiej Akademii Sztuki Teatralnej (GITIS), który pracuje jako reżyser w Moskwie, Lwowie, Tomsku, Odesie i Hannoverze, kierownik artystyczny International Theatre Centre (w Moskwie) i Szkoły Gry Aktorskiej i Reżyserii w Moskwie, Laureat Międzynarodowych festiwali i konkursów. Aktorzy to absolwenci wyższych uczelni teatralnych i  artyści moskiewskich teatrów (m.in. Teatr Na Tagance, Teatr Romana Wiktiuka), którzy w większości  mają polskie pochodzenie. Polski Teatr w Moskwie Eugeniusza Ławreńczuka, będąc jedyną zawodową polskojęzyczną placówką teatralną poza granicami kraju, stanowczo  przeciwstawia się jakimkolwiek formatom polonijnym.

Etiuda – produkt, wstępny rysunek, szkic, który może służyć jako część całości. Etiuda – opowiadanie przedstawione na scenie przez jedną osobę lub grupę osób korzystających z gestów, muzyki, abrakadabry. Najczęściej etiuda rodzi się z improwizacji. Czasami z jednej etiudy rodzi się cały spektakl. PTwM przywiązuje wielką wagę do działań szkoleniowych – treningów, których celem jest wyzwolenie ciała aktora, odnalezienie sposobu istnienia aktorów na scenie. Autorami etiud najczęściej są sami aktorzy.

Marta Julia Jasińska – ILUZJONISTKA
W szkole podstawowej i gimnazjum występowała jako wokalistka i uprawiała wyczynowo akrobatykę sportową. Kiedy poszła do dwujęzycznego liceum z językiem hiszpańskim, musiała porzucić codzienne treningi, a presję związaną z dwujęzyczną maturą wyładowywała w nowej pasji, żonglowaniu. Jest jedyną kobietą w Polsce, która potrafi wyrzucić sześć i siedem piłek w powietrze. Później trafiła do Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej oraz do Studia Pantomimy w warszawskim Teatrze na Woli. Któregoś dnia pojechała na Kongres Iluzjonistów w Łodzi i stwierdziła, że sztuka iluzji to to, co chce robić w życiu. Dziś jest członkinią Krajowego Klubu Iluzjonistów, występuje zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych ze swoim programem iluzji komediowej, czyli sztuczek magicznych wykonywanych w wesołej, angażującej publiczność konwencji. Jest jedyną kobietą w Polsce, która łączy sztukę iluzji, komedię, sztukę cyrkową i pantomimę podczas jednego pokazu.

NIWEA
Duet Wojciech Bąkowski – teksty, muzyka | Dawid Szczęsny – muzyka, produkcja. Artyści robią performerską anty-rzeźbę z braku, z dziury po ich obecności – to puste miejsce po nich, jak powietrze, wypełnia muzyka i tekst. Już ostatnie koncerty zespołu przynosiły nowe wrażenia, konwencja okrzepła i zaczęła przeobrażać się w minimalistyczny spektakl, w którym pojawianie się światła, dźwięku lub słów jest równie istotne jak ich znikanie. Ta skontrastowana, zrównoważona, czarno-biała estetyka idzie teraz w jedną radykalną stronę – ku pustce. NIWEA gasi światło, znika, po to by wyraźniej było widać rzeczy główne („Robię że nie ma nic, ale są takie głosy że się nie da znieść”). Teksty Bąkowskiego także lokują się w abstrakcyjnej przestrzeni, której granice odbiorca wyznacza sobie sam. Szczątkowe frazy o ulotnym znaczeniu przypominają przedmioty wirujące bez grawitacji („Nie ma że ci się nie podoba, masz się skupiać, masz wąchaj…”). Każdy musi tutaj sam dla siebie ulepić jakiś sens, albo wyłączyć gramofon, czy wyjść z koncertu, zapalić światło. Szczęsny opiera swoje podkłady na prostych bitach i melodiach, z precyzją chirurga buduje surowe kształty chwytliwych, jakby na przekór egzystencjalnej dramaturgii, piosenek. NIWEA idzie brawurowo w stronę śmiertelnie poważnego kabaretu, w którym teatralna blaga i prawda balansują w odpowiednich proporcjach, czyli prawie nie do wytrzymania. NIWEA wymaga wiernych, niczym kościół. Ceremonia jest dostępna tylko pokrewnym duszom. www.myspace.com/niwea

Wojciech Bąkowski – Jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów pokolenia, pisał o nim „New York Times”, „The Times”, zaproszono go na międzynarodową wystawę „Younger Than Jesus”  w New Museum (Nowy Jork), w 2009 roku otrzymał główną nagrodę „Spojrzenia Views” za całokształt twórczości, a w roku 2010 – Paszport Polityki w kategorii: Sztuki Wizualne za "nadanie nowego, ciekawego sensu pojęciu artysta multimedialny". W kręgu jego działań artystycznych jest film animowany, audio performance, rysunek, grafika, post-rap.

Dawid Szczęsny – Artysta dźwięku, wydaje i występuje w Polsce i za granicą. Uznawany za największa nadzieję polskiej elektroniki. W 2010 roku nakładem avant-jazzowej wytworni Porter Records (USA) ukazał sie jego kolejny solowy album “The Luxated Symmetry”. W 2003 r. był jedynym przedstawicielem Polski w edycji Red Bull Music Academy. Muzyka Dawida Szczęsnego to nowoczesna forma samplingu, która służy artyście jako narzędzie reaktywujące brzmienia eksperymentalnej muzyki elektronicznej z lat 60, czy freejazzu. Obecnie artysta eksperymentuje z syntezatorami analogowymi i instrumentami.
 
.
17 SIERPNIA | środa | PROGRAM

Plener, ul. J. Piłsudskiego - Promenada
16:00 EKOART PROJEKT | Prezenty od natury – grupa reFresz | PK

Plaża, wejście przy smażalni Gryf
17:00 FAMA DZIECIOM | Politechnika Radomska – Budowanie napisu FAMA | PT

Promenada, przy Muszli Koncertowej
17:00 FAMA UDOMOWIONA | Intro – grupa Patefon | PK

Muszla Koncertowa
18:00 KONCERT INAUGURACYJNY – oJ taM, Element Dekoracyjny Miasta, Unknown Quartet | PK

Promenada, przy smażalni Gryf
19:00 BBoying Show – Sinior Non Skillz | PK


Jazz Club SCENA | Centrala
23:00 LUDOJAD – koncert | WN
00:30 Wieczór klubowy – DJ Chilli Zwierz | SP


INFORMACJE O WYDARZENIACH

EKOART PROJEKT – grupa reFresz
Ideą działań jest poszerzenie świadomości mieszkańców Świnoujścia oraz turystów przebywających na terenie miasta na temat roli otaczającej ich przestrzeni. Ludzie na co dzień nie zwracają uwagi na wybory, jakich dokonują i nie zdają sobie sprawy, jak bardzo wpływają one na kształt rzeczywistości, w której funkcjonują. Mieszkańcy oddziałują na środowisko, ale w reakcji zwrotnej ono determinuje sposób ich funkcjonowania. Chcemy im więc uświadomić, jak wiele mogą zdziałać dla samych siebie, jeśli tylko zdobędą się na głębszą refleksję i zmienią się na lepsze. Projekt ma mieć charakter zarówno ekologiczny, uwrażliwiający mieszkańców na kwestie związane z dbałością o środowisko przyrodnicze, jak i społeczny, zwracający uwagę na kształt środowiska lokalnego. Poprzez zaangażowanie do jego realizacji uczestników FAMY nie będzie pozbawiony walorów artystycznych, które to wzbogacą również estetyczny aspekt prowadzonych działań.

FAMA UDOMOWIONA – grupa Patefon
FAMA – (famus gitus) wysoce interdyscyplinarny gatunek z rodziny festivales; pomimo wieloletnich starań, wciąż pozostaje gatunkiem nieoswojonym. Występuje okresowo na terenie Świnoujścia (53°54'28 N 14°14'51 E , Polska). W ostatnich latach daje się obserwować postępujące udomowienie Famy oraz tendencje do krzyżowania się z gatunkiem Lama udomowiona (lama glama). Wybrane, obserwowalne (szczególnie w sierpniu), symptomy udomowienia Famy, na które warto zwrócić uwagę: otwartość na interakcje z przypadkowymi odbiorcami nieprzypadkowej sztuki; przedsięwzięcia artystyczne organizowane w przestrzeni miejskiej, w niecodziennych lokalizacjach, na ulicach, targach, w sklepach; działania animacyjne, angażujące uczestników Festiwalu i mieszkańców Świnoujścia; bliskie spotkania z tajemniczą Lamą.

oJ taM
Zaczęło się od duetu. Połączył ich taniec, później wspólne rejsy. 10 listopada 2005 roku w Tawernie Port w Częstochowie ze swoim pierwszym koncertem wystąpili: Justyna Rodasik – skrzypaczka i wokalistka oraz Marek Mazurski – wokalista i gitarzysta. Ich balladowo-akustyczne granie podbiło serca wielu słuchaczy i zaowocowało wieloma nagrodami na festiwalach piosenki żeglarskiej. Skład: Marek Mazurski – gitara, instrumenty klawiszowe, wokal; Justyna Rodasik – skrzypce, wokal; Jolanta Gacka – skrzypce, wokal; Jacek Kądziołka – bas. ojtam.pl

Element Dekoracyjny Miasta
Muzyczny kolektyw powstały w Szczecinku w okolicy kwietnia 2008. Wtedy do lokalnego zespołu hip-hopowego Trd Squad dołączyło kilku instrumentalistów: Rysiek Brzeziński, Bartek Wołyniec i Marcin Lipinski. Styl muzyczny Elementów to fuzja rapu z reggae, funkiem, rockiem i afrobeatem. Stworzona w ten sposób mieszanka zadowala każde ucho. Kompozycje grupy charakteryzuje duża rozbieżność stylistyczna: niektóre mają pazur jak Rage Against the Machine, inne z kolei charakteryzuje luźny reggae'owy charakter. Skład: Rysiek Brzeziński – perkusja; Andrzej Hardie-Douglas – gitara; Arek Huk – wokal; Marcin Lipinski – bas; Paweł Kosiński – perkusjonalia, elektronika; Daniel Kulczyński – wokal; Wojtek Orłowski – gitara; Kamil Rodziewicz – trąbka; Patryk Rymkiewicz – trąbka. myspace.com/elementdekoracyjnymiasta

Unknown Quartet
Unknown Quartet to istniejący od około roku zespół grający muzykę z pogranicza jazzu, fusion, nu-jazzu oraz muzyki ambient. Grupa wykonuje autorskie kompozycje. Unknown Quartet powstał z potrzeby grania takiego, a nie innego w składzie takim, a nie innym: Michał Ciesielski – piano, Maciej Milewski – gitara,  Michał Górecki – bas, Jacek Prościński – perkusja. myspace.com/unknownquartet

LUDOJAD
Grupa reprezentuje świnoujską scenę muzyczną. Można wręcz powiedzieć, że skupia ona w sobie to, co w świnoujskiej scenie muzycznej jest najlepsze. Ludojad jest młody i przystojny, urodził się wiosną 2010 i gra do dzisiaj. Zespół już w momencie swojego powstania – był legendą. Muzycy mogą być znani z takich formacji, jak: Statek Kosmiczny Gniazdo Konia, Budowa, Popend, Ząb Czasu, Jamajsky Natural, Wind Mark Trio. Jesienią 2010 Ludojad pojawił się w analogowym studiu inżyniera Maćka Cieślaka, gdzie w półtora dnia zarejestrował 20 kompozycji i w ten sposób ustanowił nowy rekord płodności muzycznej. Nagrany materiał być może zostanie kiedyś wydany. Ludojad pożera ludzi wyrafinowanymi dźwiękami z pogranicza jazzu, techno i rumuńskiej muzyki ludowej. Inteligentna zabawa konwencją powoduje, że widownia godzi się na pożarcie, wpada w trans i podryguje wesoło. We wszystkie swoje improwizowane koncerty Ludojad wkłada maksimum serca, trochę jodu i świeżą bałtycką bryzę. Skład: Przemysław Beleć (Bele) – bas, Ryszard Kadłubiec (Mr Ricardo) – perkusja, Paweł Wdziękoński (MC Mewa) – głos, samplery, Krystian Sachryń (Siniore Lodo) – drumle, Piotr Ciechowski (Kjaczjo) – saksofony, Marek Pędziwiatr (PJ Wind) – piano. www.myspace.com/theludojads
 
.
16 SIERPNIA | wtorek | PROGRAM
 

MDK, Galeria Art
18: 00 Konferencja prasowa | PT

Promenada, przy smażalni Gryf
19:00 BBoying Show – Sinior Non Skillz | PK

 
Jazz Club SCENA | Centrala
22:00 UNKNOWN QUARTET – koncert | SP
00:00 Wieczór klubowy - Boom Bap Nite vol. 2 | Marek 'STUDENT A' Pędziwiatr | PT

 
Tegoroczny festiwal otwieramy konferencją prasową. We wtorek o godz. 18:00 czekamy na wszystkich zainteresowanych przebiegiem Famy w Galerii Art Miejskiego Domu Kultury. Wieczorem spotkamy się na koncercie jazzowego Unknown Quartet – Jazz Club Scena, godz. 22:00.
 
Unknown Quartet to istniejący od około roku zespół grający muzykę z pogranicza jazzu, fusion, nu-jazzu oraz muzyki ambient. Grupa wykonuje autorskie kompozycje. Unknown Quartet powstał z potrzeby grania takiego, a nie innego w składzie takim, a nie innym: Michał Ciesielski – piano, Maciej Milewski – gitara,  Michał Górecki – bas, Jacek Prościński – perkusja. myspace.com/unknownquartet

 
2011/08/09
LISTA UCZESTNIKÓW – aktualizacja
 
Poniżej przedstawiamy zaktualizowaną listę uczestników, wraz z terminami pobytu na festiwalu.

SEKCJA MUZYCZNA – ZESPOŁY, DUETY, SOLIŚCI
Aiodine 16-22
Blueberry Band 22-25
Bydgoszcz Klezmer Band 25-28
Camero Cat 20-21
Clock Machine 21-28
Colt Headed Dog 25-28
DJ Chilli Zwierz 16-22
Element Dekoracyjny Miasta 16-19
Funky Carnivale 18-21
Good Revision 22-24
Lans Makabr 21-28
Mantra Park (bez noclegu)
Mitra 19-20
oJ taM 16-18
Time To Express 19-21
Tomasz Harłoziński i Andrzej Skupniewicz 25-28
ZAKRęT 24-28

SEKCJA JAZZOWA
Big Band i Orkiestra Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina 21-28 – listę osób ustala koordynator grupy
Frument Project 21-28
Omnivore 19-21
Unknown Quartet 16-18

SEKCJA WOKALNA
Barbara Broda-Malon 19-28
Paulina Czapla 19-28
Adam Jaroszyński 19-28
Marta Konik 19-28
Gabriela Machej
Katarzyna Piasecka 19-28
Katarzyna Ptasińska 19-28
Damian Rybicki 19-28
Joanna Smajdor 19-28
Karolina Szczepanik (bez noclegu)
Kinga Szyc 19-28
Patrycja Wodzyńska 19-28

SEKCJA TANECZNA
16-28 * Listę zakwalifikowanych osób ustala koordynator projektu

SEKCJA TEATRALNA – GRUPY, SOLIŚCI, PERFORMANCE ART
Grupa 90' 22-28
Grupa, której nazwy się nie wymawia tylko się ją klaszcze 21-28
Grupa Tektura 16-25
Mala Duet 24-28
Paulina Mankiewicz 16-28
Polski Teatr w Moskwie Eugeniusza Ławreńczuka 16-19
Pomarańcze w Uchu na Skarpie bez Kartki 19-21
Teatr Boczny
Teatr Glósoli 23-25
* uczniowie ze Świnoujścia (bez noclegu): Klaudia Cepel, Anna Dudar, Grzegorz Graff, Sara Hamadyk, Ania Jasiewicz, Maja Kotowska, Ola Piotrowska, Paweł Stecki, Karolina Szczepanik, Marta Szostak, Paulina Świętczak, Dominika Walczak, Marta Walczak, Marta Zawiasińska

SEKCJA KABARETOWA – GRUPY, SOLIŚCI
Iluzjonistka Marta Julia Jasińska 16-19
Kabaret Numer Dwa 16-19
Teatr Improwizowany Klancyk (bez noclegu)

SEKCJA FOTOGRAFICZNA
Joanna Bąk 16-28
Filip Białczak 16-28
Katarzyna Blajchert 16-28
Jacek Boczar 16-28
Maciej Cieślak (bez noclegu)
Anna Cynkutis 16-28
Kasia Czajkowska 16-21
Maciej Faliński 16-28
Katarzyna Fleszar 16-28
Maciej Kamieński 16-28
Cezary Klaiber 16-28
Dominik Kowalkowski 16-22
Wojciech Kucharczyk 16-28
Izabela Nowak 16-28
Aleksandra Pavoni 16-28
Paulina Piorun 16-28
Julia Sacharczuk 16-21
Krzysztof Wróbel 16-21

SEKCJA  FILMOWA
Małgorzata Goliszewska (bez noclegu)
Artur Wąsowicz 16-28
Michał Wójcicki 16-28
Stanisław Zarychta 16-28
Emilia Zielonka 21-22

SEKCJA RADIOWA
Martyna Kolemba 16-28
Piotr Mrówka 16-28
Konrad Wiaderek 21-28

SEKCJA PLASTYCZNA – STUDENCI I ABSOLWENCI
Katarzyna Bielawska 16-28
Ewelina Borowiecka 16-22
Łukasz Bujanowski 16-28
Agata Dębicka 16-28
Karolina Falkiewicz 16-28
Karolina Kozłowska 16-28
Katarzyna Kukuła 16-22
Katarzna Kus 16-22
Wacław Ostrowski 24-28
Szymon Piasta 16-28
Iwona Rozbiewska 16-22
Magdalena Sawicka 16-22
Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu – Ewa Mróz, Karolina Grzeszczuk, Emilia Łapko, Areta Puchalska, Maria Wawrzyńczyk, Marta Wyszyńska, Jakub Kawa, Gustaw Műller, Maciej Rudziński, Karol Wilkoszewski
* studenci Wydziału Sztuki Uniwersytetu w Dniepropietrowsku – listę osób ustala koordynator grupy

SEKCJA LITERACKA – FOTO-BAJE
Agata Dębicka 16-28
Paulina Florczak 16-28
Marcin Kołakowski 16-28
Emilia Korytnicka 16-28
Łukasz Kulig 16-28
Maria Pawlak 16-28
Agnieszka Trzepizur 16-28

SEKCJA LITERACKA – MIEJSCA LITERATURY
Seweryn Górczak 16-28
Karolina Iwańczyk 16-28
Marta Jankowska 16-28
Marta Marciniak 16-28
Zuzanna Ogorzewska 16-28
Cezary Odolak 16-28
Monika Błaszczyk 16-28

SEKCJA KRYTYKI ARTYSTYCZNEJ
Mariusz Figiel 16-28
Joanna Figarska 16-28
Marta Marciniak 16-28
Agata Nowosielska 16-28
Janek Owczarek 16-28
Tomek Płomiński 16-28
Magdalena Zięba 16-28

SEKCJA ANIMACJI KULTURY
Grupa Patefon – projekt FAMA Udomowiona 16-28
Grupa ReFRESZ – projekt EkoArt Projekt 16-21
Kuratorki & Co – projekt Pokój z Tobą 21-28

SEKCJA PRODUCENCKA
Mateusz Duda 16-28
Ewelina Głąb 16-28
Martyna Groll 16-28
Marta Kępa 16-28
Lucyna Kościelniak 16-28
Katarzyna Laskowska 16-28
Ola Staszczak 16-28

FAMA DZIECIOM
Kamil Dorociński 16-28
Katarzyna Grałek 16-28
Magdalena Janas 16-28
Aleksandra Kaprzyk 16-28
Martyna Stawarz 16-28
Magda Ślusarczyk 16-28
Jakub Ślusarz 16-28
Katarzyna Tarnowska 16-28
Katarzyna Tomaszewska 16-28
Mateusz Warchoł 16-28

 
2011/07/18
LISTA UCZESTNIKÓW
 
Tegoroczna FAMA – to ponad 300 osób. Zapraszamy do zapoznania się z listą uczestników. Termin pobytu, warunki oraz daty prezentacji są konsultowane indywidualnie z każdym uczestnikiem / grupą. Osoby niepełnoletnie prosimy o zabranie ze sobą do Świnoujścia pisma, zawierającego zgodę Rodziców lub Opiekunów na Wasz udział w festiwalu.Wzór pisma TUTAJ.
 
Do zobaczenia w Świnoujściu!
 
 
SEKCJA MUZYCZNA – ZESPOŁY, DUETY, SOLIŚCI
Aiodine
Blueberry Band
Bydgoszcz Klezmer Band
Camero Cat
Clock Machine
Colt Headed Dog
DJ Chilli Zwierz
Doktor Nauk
Element Dekoracyjny Miasta
Funky Carnivale
Good Revision
KarWil
Lans Makabr
Miąższ
Mitra
OjTam
Soulware
Time To Express
Tomasz Harłoziński i Andrzej Skupniewicz
ZAKRęT
 
SEKCJA JAZZOWA
Big Band Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina – listę osób ustala koordynator grupy
Frument Project
Omnivore
Orkiestra Smyczkowa Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina – listę osób ustala koordynator grupy
Unknown Quartet
 
SEKCJA WOKALNA
Barbara Broda-Malon
Paulina Czapla
Adam Jaroszyński
Marta Konik
Gabriela Machej
Katarzyna Piasecka
Damian Rybicki
Rafał Szatan
Kinga Szyc
Patrycja Wodzyńska
* Uwaga – pełna lista zakwalifikowanych wokalistów zostanie podana wkrótce
 
SEKCJA TANECZNA
* Listę zakwalifikowanych osób ustala koordynator projektu
 
SEKCJA TEATRALNA – GRUPY, SOLIŚCI, PERFORMANCE ART
Amadrums Trio
Grupa 90'
Grupa, której nazwy się nie wymawia tylko się ją klaszcze
Grupa Tektura
Mala Duet
Paulina Mankiewicz
Pomarańcze w Uchu na Skarpie bez Kartki
Teatr Boczny
Teatr Glósoli
* Listę zakwalifikowanych osób ze Świnoujścia ustala koordynator projektu

SEKCJA KABARETOWA – GRUPY, SOLIŚCI
Iluzjonistka Marta Julia Jasińska
Kabaret Numer Dwa
Teatr Improwizowany Klancyk

SEKCJA FOTOGRAFICZNA / FILMOWA – GRUPY, SOLIŚCI
Joanna Bąk
Filip Białczak – Wydział Sztuki Politechniki Radomskiej
Katarzyna Blajchert
Jacek Boczar
Maciej Cieślak
Anna Cynkutis
Maciej Faliński
Katarzyna Fleszar
Małgorzata Goliszewska
Maciej Kamieński – Wydział Sztuki Politechniki Radomskiej
Cezary Klaiber – Wydział Sztuki Politechniki Radomskiej
Dominik Kowalkowski
Wojciech Kucharczyk – Wydział Sztuki Politechniki Radomskiej
Izabela Nowak
Paulina Piorun – Wydział Sztuki Politechniki Radomskiej
Aleksandra Pavoni
Artur Wąsowicz – Wydział Sztuki Politechniki Radomskiej
Michał Wójcicki – Wydział Sztuki Politechniki Radomskiej
Emilia Zielonka
Stanisław Zarychta – Wydział Sztuki Politechniki Radomskiej
Grupa Jylf
Towarzystwo Wzajemnej Foto(re)animacji

SEKCJA RADIOWA
Ewelina Dziuba
Martyna Kolemba
Piotr Mrówka
Konrad Wiaderek

SEKCJA PLASTYCZNA – STUDENCI I ABSOLWENCI
Katarzyna Bielawska – Wydział Sztuki Politechniki Radomskiej
Ewelina Borowiecka – ASP Kraków
Agata Dębicka – ASP Kraków
Karolina Kozłowska – Wydział Sztuki Politechniki Radomskiej
Katarzyna Kukuła – ASP Kraków
Szymon Piasta – Wydział Sztuki Politechniki Radomskiej
Wacław Ostrowski – ASP Warszawa
Iwona Rozbiewska – ASP Warszawa
Magdalena Sawicka – ASP Kraków
studenci Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu – listę osób ustala koordynator grupy
studenci Wydziału Sztuki Uniwersytetu w Dniepropietrowsku – listę osób ustala koordynator grupy

SEKCJA LITERACKA – FOTO-BAJE
Paulina Florczak
Marcin Kołakowski
Emilia Korytnicka
Maria Pawlak
Magda Piwowarska

SEKCJA LITERACKA – MIEJSCA LITERATURY
Seweryn Górczak
Karolina Iwańczyk
Marta Jankowska
Joanna Lech
Marta Marciniak
Zuzanna Ogorzewska
Cezary Odolak
Projekt Mewa – Paweł Łęczuk, Łukasz Perkowski, Piotr Domański

SEKCJA KRYTYKI ARTYSTYCZNEJ
Mariusz Figiel
Joanna Figarska
Marta Marciniak
Agata Nowosielska
Janek Owczarek
Tomek Płomiński
Magdalena Zięba

SEKCJA ANIMACJI KULTURY
Grupa Patefon – projekt FAMA Udomowiona
Grupa ReFRESZ – projekt EkoArt Projekt
Kuratorki & Co – projekt Pokój z Tobą

SEKCJA PRODUCENCKA
Mateusz Duda
Ewelina Głąb
Martyna Groll
Marta Kępa
Lucyna Kościelniak
Katarzyna Laskowska
Ola Staszczak

FAMA DZIECIOM
* Listę osób ustala koordynator grupy


 
2011/07/18
KONKURS TRÓJZĄB NEPTUNA
 
Z przykrością informujemy, że z przyczyn finansowych jesteśmy zmuszeni do zrezygnowania z realizacji w tym roku Konkursu Trójząb Neptuna. Jest to dla nas tym bardziej przykre, że zgłoszenia przesłane przez kandydatów były w większości dobre lub bardzo dobre. Realizacja tego konkursu wiąże się jednak z pewnymi nakładami finansowymi, których nie jesteśmy w stanie zapewnić zgłoszonym projektom.
 
Możemy tylko wyrazić nadzieję, że praca włożona przez kandydatów w przygotowanie projektów zaowocuje w przyszłości – w innych, lepszych okolicznościach czasoprzestrzennych – wyjątkowymi wydarzeniami artystycznymi.
 
Gorąco przepraszamy i z góry dziękujemy za wyrozumiałość.
 
Alicja Sawicka
Dyrektor Programowy FAMA 2011


 
2011/06/08
MASZ CZAS DO 30 CZERWCA
 
 
Przypominamy, że już wkrótce zakończymy nabór zgłoszeń do udziału w festiwalu Fama. Czekamy na muzyków, wokalistów, aktorów, plastyków, fotografów, filmowców, tancerzy, kabarety, teatry, literatów, krytyków sztuki, radiowców oraz animatorów kultury i osoby zainteresowane realizacją wydarzeń artystycznych. Przypominamy też o Konkursie Trójząb Neptuna na najlepszy interdyscyplinarny projekt festiwalu.
 
Zakwalifikowane osoby/grupy wezmą udział w warsztatach artystycznych, zaprezentują swój dotychczasowy dorobek i będą miały szansę walczyć o festiwalowe nagrody. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie i obiad.
 
Zanim zaczniesz się pakować, wyślij nam swoje zgłoszenie! 
2011/03/30

FAMA UDOMOWIONA

FAMA – (famus gitus) wysoce interdyscyplinarny gatunek z rodziny festivales; pomimo wieloletnich starań, wciąż pozostaje gatunkiem nieoswojonym. Występuje okresowo na terenie Świnoujścia (53°54'28″N  14°14'51″E , Polska).


W ostatnich latach daje się obserwować postępujące udomowienie Famy oraz tendencje do krzyżowania się z gatunkiem Lama udomowiona (lama glama).

 
Wybrane, obserwowalne (szczególnie w sierpniu), symptomy udomowienia Famy, na które warto zwrócić uwagę:
*Otwartość na interakcje z przypadkowymi odbiorcami nieprzypadkowej sztuki.
*Przedsięwzięcia artystyczne organizowane w przestrzeni miejskiej, w niecodziennych lokalizacjach, na ulicach, targach, w sklepach.
*Działania animacyjne, angażujące uczestników Festiwalu i mieszkańców Świnoujścia.
*Bliskie spotkania z tajemniczą Lamą.


POZNAJ LAMĘ!

 

To już trzecia edycja zadania, rozwijanego co roku i realizowanego z sukcesem podczas Famy. Dotychczasowe doświadczenia wykazały potrzebę realizacji wydarzeń w przestrzeni miasta, aktywizujących mieszkańców Świnoujścia w kierunku czynnego udziału w wydarzeniach artystycznych. Ideą projektu jest objęcie działaniami artystycznymi alternatywnych przestrzeni miasta: innych niż sale widowiskowe, koncertowe, kluby czy promenada. Zaplanowane wydarzenia będą realizowane w takich miejscach, jak: miejskie osiedla, targi, sklepy osiedlowe, wybrzeże koło przystani promowej etc. Wszystkie wydarzenie będą realizowane jako działania otwarte na przypadkowego odbiorcę.

Zaplanowane działania: gra miejska, ulica famy, supermarket poezji, poezja do kotleta, akcje happeningowe oraz finał projektu. Szczegóły w dziale sekcje i projekty.


 
2011/03/03
KONKURS TRÓJZĄB NEPTUNA
 
Od kilku lat jedna z głównych nagród Famy (bo podzielone są głosy co do tego, co stanowi Główną Nagrodę festiwalu – Tryton czy właśnie Trójząb Neptuna) przyznawana jest w dwuetapowym postępowaniu konkursowym.
 
Do 30 czerwca możesz przysłać opis pomysłu na realizację teatralną, muzyczną, kabaretową, plastyczną, literacką (lub jakąkolwiek inną). Najważniejsze jest to, żeby twój projekt był przedsięwzięciem premierowym oraz interdyscyplinarnym – łączącym twórców różnych dziedzin.

Fama nie jest dedykowana takiej czy innej formie twórczości. Świnoujście jest miejscem spotkania i konfrontacji – ponad podziałami na to, co mądre i mądrzejsze, wysokie i niższe. Weryfikacja dokonuje się podczas festiwalu. Warto zaryzykować i zaprezentować się przed publicznością inną od tej, do której jesteś przyzwyczajony, którą spotykasz podczas wydarzeń „branżowych”, podczas festiwali dedykowanych takiej czy innej dziedzinie twórczości.  

Z nadesłanych zgłoszeń wybierzemy projekty, które będą realizowane podczas Famy przy wsparciu finansowym organizatora.  Zaprezentowane projekty będą startowały w Konkursie o Nagrodę Trójząb Neptuna.

Formularz zgłoszeniowy i Regulamin Konkursu znajdziesz na stronie festiwalu.

Nie warto zwlekać. Masz pomysł, napisałeś scenariusz, który chcesz zrealizować, ale tak się składa, że do te pory nie znalazłeś osoby, która mogłaby zagrać główną rolę. Lub halabardnika. Lub na kontrabasie. Spotkasz ich na Famie. Spędzisz niezapomniane wakacje, które wszystko zmienią. Po Famie nic już nie jest takie samo.


 
2011/03/02

FOTO-BAJE - NABÓR OSÓB DO REALIZACJI PROJEKTU

Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń i udziału w dwóch cyklach warsztatowych: fotograficznym i literackim, które odbędą się podczas tegorocznej FAMY w Świnoujściu.

Grupa literacka, prowadzona przez Michała Zabłockiego napisze wspólnie cykl bajek dla dzieci. Natomiast grupa fotograficzna, prowadzona przez Tomka Sikorę stworzy cykl inscenizowanych fotografii, stanowiących ilustracje zainspirowane poszczególnymi bajkami. W wyniku tej współpracy narodzi się materiał fotograficzno-literacki, który zostanie opublikowany w formie książki dla dzieci i kalendarza. Zamierzamy dystrybuować je bezpłatnie między innymi w szpitalach i hospicjach dla dzieci.

Celem projektu jest doskonalenie umiejętności pracy w zespole / pracy na „zadany” temat oraz rozwój wyobraźni i potencjału twórczego uczestników.

Udział w warsztatach i wszystkich wydarzeniach festiwalowych jest bezpłatny. Zapewniamy zakwaterowanie, obiad i sprzęt do pracy. Zapraszamy osoby pełnoletnie, studentów, osoby zainteresowane najnowszą kulturą.

Zgłoszenia oraz próbki tekstów i fotografii należy wysłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 30 czerwca 2011. Formularz do pobrania ze strony fama.org.pl.

OPIEKA ARTYSTYCZNA
Tomek Sikora – Wybitny fotograf, artysta, realizator kampanii społecznych i reklamowych dla firm z całego świata, autor ilustracji, plakatów, inicjator Galerii Bezdomnej, promującej fotografię niezależną i amatorską. Wykładowca Victoria College Melbourne, Europejskiej Akademii Fotografii. Pracuje dla czołowych agencji reklamowych świata. Publikuje limitowane edycje książek autorskich, wystawia prace na całym świecie.
Michał Zabłocki – Poeta, autor tekstów piosenek, reżyser, autor Programu Rewolucji Poetyckiej "Multipoezja", "Projekcji wierszy na murach domów", "Wierszy chodnikowych", "Wierszy pisanych online". Współpracował z Piwnicą pod Baranami, Grzegorzem Turnauem, Anną Szałapak, Beatą Rybotycką, Czesławem Mozilem. Na podstawie jego wierszy powstały takie piosenki, jak: Cichosza, Naprawdę nie dzieje się nic, Bracka, Między ciszą a ciszą, Maszyna do świerkania.


Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (Formularz Zgloszeniowy FAMA.doc)Formularz Zgloszeniowy FAMA.doc80 Kb
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 3